Časté otázky

OnlineDiktáty.sk - precvičovanie pravospisu a gramatiky novým spôsobom!

✔ Prečo písať diktáty aj doma?

Doma je kľudnejšie prostredie, deti sa môžu lepšie sústrediť, zistiť, kde robia chyby, čo sa potrebujú doučiť a zároveň sa lepšie pripraviť na diktáty v škole.

✔ Ako sa prihlási moje dieťa?

Dieťa sa bude môcť prihlásiť hneď po tom, ako mu vytvoríte jeho užívateľský účet. Zaregistrujte a prihláste sa najprv Vy ako rodič a potom budete môcť vytvoriť užívateľské účty pre svoje deti.

✔ Musím sedieť celý čas pri dieťati?

Nie, nemusíte. Dieťa môže písať diktáty aj samé - buď ručne na papier (vtedy mu text opravíte vy - správne napísaný ho uvidíte, keď sa prihlásite svojim užívateľským menom a heslom) alebo ho môže písať priamo na počítači (vtedy sa text skontroluje automaticky a Vy si pozriete len výsledok, keď sa prihlásite do svojho užívateľského účtu).

✔ Ako skontrolujem čo, kedy a ako napísalo moje dieťa?

Všetky cvičenia, ktoré dieťa napíše na počítači sa uložia a Vy, po prihlásení sa cez svoj login a heslo, si už len pozriete, čo, kedy a s akým výsledkom urobilo.

✔ Čo mám robiť ak som zabudol/zabudla svoje heslo?

Na stránke s prihlasovaním sa do systému kliknite na odkaz "Zabudnuté heslo" a uveďte svoj email. Obratom Vám na tento email príde nové heslo, s ktorým sa už budete môcť prihlásiť do systému.

✔ Čo mám robiť ak moje dieťa zabudlo svoje heslo?

Užívateľské účty pre deti sa nevytvárajú s emailovou adresou a preto je postup pri zabudnutí hesla rozdielny. Prihláste sa do svojho rodičovského účtu a heslo zmeňte dieťaťu priamo Vy, v časti "moje deti".

✔ Prečo musí mať aj dieťa svoj login a heslo?

Je to potrebné preto, aby mohlo pracovať aj samostatne, bez Vašej stálej prítomnosti, aby nevidelo dopredu ako má byť diktát napísaný správne a aby ste potom Vy vedeli skontrolovať jeho prácu, ako sa mu darí a čo je ešte potrebné zlepšiť.